Życie
W numerze

Prowincja Dolii i Faerie:

Relacja z wręczenia tytułu: „Honorowego mieszkańca Kanikogradu”
Już poraz trzeci, mieszkańcy prowincji Dolii i Faerie spotkali się na prowincjonalnym czacie z okazji uroczystości wręczenia tego jakże prestiżowego tytułu. Jest on przyznawany osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla naszej prowincji i które, zawsze dbały o jej dobro i rozwój. Kto tym razem został Honorowym Mieszkańcem Kanikogradu?
[Kamil Magnus]


W parku Jarosławia południowego
W parku Jarosławia południowego – willowej dzielnicy miasta stanęła długo wyczekiwana przez mieszkańców fontanna. Jej otwarcie odbyło się w weekend.
[Paul Yolk]


Scholandia:


Jak to jest w końcu z tym prestiżem?
Temat ten, poruszany był już wielokrotnie przez starszych mieszkańców Scholandii. Wraz z napływem nowych mieszkańców i ich pytań na liście dyskusyjnej temat ten pojawił się ponownie. Co tak właściwie daje prestiż?
[Kamil Magnus]


Jak Pan ocenia rządy ND, które powoli dobiegają końca?
Tylko chwile dziela nas od zaprzysieżenia nowego parlamentu i tym samym powołania nowego rządu. Zadaliśmy więc przedstawicielom czołowych partii pytanie "Jak Pan ocenia rządy ND, które powoli dobiegają końca?".
[Paul Yolk]


Wywiad:


W dzisiejszym numerze przedstawiamy państwu znakomity, obszerny wywiad z Panią Premier Kariną Stachowiak.
[Janusz Lis]


Powieść:


Zbrodnia w Kanikogradzie
Słońce powoli zachodziło nad Kanikogradem. Jak zwykle niebo nad Dolią pokrywały duże obłoki. Złote promienie malowniczo oświetały strome czerwone dachy Starego Miasta a wieże starej katedry rzucały malownicze cienie na Park Miejski. Tuż obok powoli toczyła swoje mętne nurty Scholia. Przy granitowych stopniach mostu Kalmusa grzejąc się w ostatnich słonecznych promieniach stał niewysoki człowiek ubrany w szary wymięty płaszcz. Przyglądał się z ukosa parkowym alejkom, które powoli pustoszały. Czekał aż zapadnie zmrok. W ciemności planował zacząć to co miało wstrząsnąć nie tylko stolicą Dolii ale i całym królestwem...
[Sven de Yremy]Reklama:


design by Ligo & Paul