Życie
Numer 4 (grudzień 2007 r.). W numerze:

Prowincja Dolii i Faerie:

Plan działania prowincji
Mieszkam w Scholandii od prawie czterech lat. Przez ten czas już trzy razy miałem przyjemność pełnić obowiązki prefekta. Pierwszy raz jednak dostąpiłem zaszczytu kierowania prowincją, w której się urodziłem i mieszkam przez całe moje v-życie. Do pełnienia tej funkcji podchodzę z porkorą, mając na uwadze dorobek mojego wielkiego poprzednika - Paula Yolka. Nie aspiruję do tego, by mieć podobne zasługi, chciałbym jednak kontynuować drogę rozwoju, którą wytyczył Markgraf Kanikogradu.
[Janusz Lis]


Historia Kanikogradu - część 1
Pierwsze ślady osadnictwa w rejonie dzisiejszego Kanikogradu – fundament i początki wielkiego miasta
[Daniel Styczyński]


Scholandia:


Systemowa eutanazja, czyli jak uśmiercić aktywnego Scholandczyka
Nie tak dawno Scholandię obiegła wiadomość o przeprowadzeniu systemowej eutanazji. Książe Andrzej von Nuerenberg ogłosił, iż uśmiercono wszystkich, co nie żywili się dłużej niż 30 dni. Od razu pomyślałem o pewnym scholandzkim delikwencie.
[Kuba Pakulski]


Felieton pozytywny
Pozytywny felieton o żywocie dziennikarzyny.
[Maciek Derby]


"Fenomen scholandzkiego Zorro" - czyli słów kilka o Robespierre naszego narodu
Ostatnimi czasy jego wypowiedzi cytowane na LD przeszły, jak huragan przez ziemię scholandzką... Zapewne wiele osób spotkało się z fenomenem Kazimira Makowskiego vel Rodz. Do wielu osób korespondował prywatnie (nie omieszkał ominąć także mnie), a jego poglądy było można poznać również z listów Krzysztofa Dudźca na LD Scholandii... Jego działania mogą budzić mieszane uczucia. Niektórym mogą one kojarzyć się z sarmackimi prowokacjami, innym zaś z typowymi pacjentami z Mariusburga... U mnie reakcją było podwyższone poczucie humoru. :)
[Maciek Derby]


"Dzień wyrwany z życia"
Sięgnąłem pod kurtkę po piersiówkę z rozgrzewającym płynem. Wcale nie chcę tutaj być. Białe, surowe pomieszczenia kanikogradzkich koszar przypominają o tej porze wnętrze kostnicy. Ile już było takich nieprzespanych nocy? Nie potrafię zliczyć. Za każdym razem te same sterylne pomieszczenia i te same, powracające sny...
[Maciek Derby]


Wywiad:


W dzisiejszym numerze przedstawiamy państwu wywiad z Marcinem Pośpiechem.
[Janusz Lis]Reklama:


design by Ligo & Paul