Wstęp:

» Nowy wygląd, nadal dobry poziom [Mat Max]

Po raz pierwszy w gazecie "Życie" ukazuje się coś takiego jak wstęp. Uznałem, że skoro mamy nowy wygląd strony, to po co dublować jeszcze raz spis treści, skoro artykułów nie jest aż tak znowu wiele, by nie dało się tego przeczytać? Nie chcę jednak nadmiernie zanudzać, dlatego krótko przedstawię, co w tym numerze jest, a czego nie ma. Jest przede wszystkim nowy wygląd gazety, który jest (mamy nadzieję) bardziej czytelny, z pewnością bardziej przystający do obecnych realiów, i podobający się mi :) Są też, jak zwykle, dobre analizy, nieco dowcipnych opowiadań i dość obszerny wywiad Janusza Lisa, tym razem z Alevem van Dovskim.

Czego zaś nie ma? Nie ma konkretniejszego opisu ostatniego konfliktu Król - Systemowcy. Dlaczego? Sprawa wciąż nie została rozwiązana, i nadal może w niej dojść do ważnych punktów zwrotnych, a sprawę wolelibyśmy opisać w całości. Jako redakcja opowiadaliśmy się za różnymi stronami konfliktu, ale staramy się nadal pracować ze sobą w zgodnej atmosferze, dlatego też warto najpierw nabrać nieco dystansu do tak palącej kwestii.

Spodziewam się, że artykuł Janusza Lisa oceniający obecny rząd spotka się ze sprzeciwem ze strony choćby premiera, dlatego już uprzedzam - Życie nie jest tubą propagandową Nowej Demokracji. Moje wcześniejsze zaproszenie do napisania artykułu/felietonu pokazującego sprawę z rządowego punktu widzenia nadal jest aktualne. Miejsce na łamach na pewno się znajdzie :)

Jest to piąty numer czasopisma, i mamy zamiar ukazywać się dalej. Co prawda mamy dość aktywną redakcję, ale nowe osoby do składu z pewnością by się przydały. Czekamy na was, piszcie na maila, dostępnego choćby w dziale "redakcja", miejsce dla Was się znajdzie, a i nie pogardzicie pensjami, które oferujemy. Warto pisać, zarówno dla pieniędzy, jak i dla własnej satysfakcji.