Scholandia:

Z perspektywy nowego mieszkańca [Mariusz Lipiec]

Witam Państwa,
jako że już jakiś czas jestem w Scholandii, miałem czas aby przyglądnąć się toczonemu tutaj życiu. Może się wiele nie wypowiadałem, jednak z uwagą obserwowałem wszelkie dyskusje toczone na LD, dzięki czemu mogłem nabyć jako takiej wiedzy na temat Państwa i Prowincji, co gdzie się dzieje itp.
Od dawna zabierałem się za napisanie artykułu, jako nowy mieszkaniec Scholandii. Zawsze jednak przychodziło mi to z trudem, jako że byłem krótko w Scholandii i się zapoznawałem z życiem Scholandczyków a także warunkami tutaj panującymi.
Największy problem jak niektórzy zauważyli, miałem z LD, kolejna sprawa to zwracanie się po tytule, zamiast zwracać się do Króla jak należy, zwracałem się przez Pan itp. Do dziś mam z tym problem, to jest również jeden z powodów dla których mało się udzielam na LD, po prostu, boję się kolejnej wpadki, niestety, nie zdążyłem jeszcze poznać wszystkich na tyle, aby pamiętać do kogo jakim tytułem się zwracać. Nie ukrywam że nie raz chciałem opuścić Scholandię z różnych powodów, jednak dzięki pomocy, wsparciu i porad Prefekta DiF, gdzie się zadomowiłem, udawało mi się wychodzić z ciężkich sytuacji, muszę tutaj pochwalić pracę Prefekta Marcina Sadkiego r. van Dovski a zarazem podziękować za wszelka pomoc i porady. Nie wiem jak jest w innych Prowincjach, ja zamieszkałem w Dolii i Faerie dlatego mogę jedynie o tej Prowincji cokolwiek powiedzieć.

Skoro jesteśmy już przy prowincji, to cieszę się że trafiłem właśnie do DiF i mam zamiar pomagać w rozwoju tej prowincji w miarę swoich możliwości oraz doświadczenia, pierwszym krokiem w ta stronę był mój udział w konkursie Promocji Prowincji, kolejny krok to założenie drużyny MKS Faerie, mam nadzieję że w ten sposób przyczynię się do promocji Prowincji jak i sportu w tej Prowincji. Jeśli ktoś odwiedził Prowincję, to z pewnością wie że DiF posiada takie atrakcje jak Klub golfowy "Kanikograd Golf Club", Stoki narciarskie w Salvepol i Lampedusa, piękny Park - Scholandzki Park Narodowy "Puszcza Dolfaryjska" czy Stadion który pomieści 30.000 widzów, z tego też Stadionu korzysta właśnie MKS Faerie, i inne godne uwagi miejsca.

Wróćmy jednak do Scholandii, jako nowy mieszkaniec, wiele przeglądałem różne instytucje w tym odwiedziłem Gmach Rządu w wielu miejscach napotkałem się na nieaktualne dane, nazwiska osób które się już nie zajmują tymi sprawami itp. dlatego jako jeden z nowych mieszkańców Scholandii, prosiłbym o częstsze aktualizacje najważniejszych stron w Scholandii, ułatwi to życie wielu Obywatelom a szczególnie nowym osobom, które nie będą odsyłane od jednej osoby do drugiej.

Na sam koniec dodam że ostatnio w Biurze Pracy, system sprawił ładnego psikusa, przypisując stare ogłoszenia poszukujących pracy, do mojego nazwiska. Było to z jednej strony zabawne, z drugiej zaś nie było mi do śmiechu, choćby dlatego że niektóre ogłoszenia były ze stycznia, kiedy ja nawet nie wiedziałem o istnieniu Scholandii. Najbardziej się bałem, że ktoś powie że się głupio bawię, wrzucając kilka ogłoszeń, do tego w niektórych opisach były wymienione nazwiska innych osób, jednak wszystkie ogłoszenia były podpisane moim nazwiskiem. Na szczęście błąd został zgłoszony z nadzieją jego naprawy, by w przyszłości nie powtarzały się podobne sytuacje.

Mam nadzieję że czytających nie zanudziłem i nikt nie przysypiał przy tym artykule.

Pozdrawiam, Mariusz Lipiec