Prowincja:

Nowa drużyna w Dolii i Faerie [Mariusz Lipiec]

Witam Państwa, z przyjemnością chciałem poinformować za pośrednictwem prasy o nowej drużynie piłkarskiej. Drużyna powstała 6 sierpnia 2009 roku w Prowincji Dolii i Faerie, swoją siedzibę jednak Klub posiada w Faerie.

Krótki opis:
Nazwa: Miejski Klub Sportowy Faerie
Data powstania: 6.08.2009
Barwy Klubowe: Niebiesko - białe
Miasto: Kanikogard
Prowincja: Dolia i Faerie
Stadion: Stadion w Kanikogard. ( własnego aktualnie brak )

Naszym sponsorem został: Soundic Radio, dzieki czemu mogliśmy rozpocząć szkolenie naszych piłkarzy. Aktualnie MKS będzie rozgrywał mecze na Stadionie Kanikogardzkim który znajduje się w Dolii i Faerie, mamy nadzieję że zainteresowanie naszą drużyną będzie duże a drużyna będzie odnosiła sukcesy na murawie, gdyż liczymy na spore wsparcie finansowe naszych Sponsorów.

Klub planuje budowę nowego stadionu w Faerie, prawdopodobnie prace ruszą jeszcze w tym sezonie, tymczasem klub będzie korzystał z gościnności stadionu Miejskiego.
Nie wykluczone że powstanie cały kompleks sportowy, to zależy od tego, jak będą się spisywać nasi piłkarze. Na pewno będziemy walczyć do samego końca o każdy punkt bez względu na siłę rywala. Zdajemy sobie również sprawę że jesteśmy nowym zespołem, dlatego nie ma co sobie obierać jako cel Mistrzostwo, dlatego też od samego początku ustalono że znajdując się pośrodku tabeli na koniec naszego debiutanckiego sezonu, będziemy mogli uznać za sukces.

Jako mieszkaniec DiF, mam zamiar promować tą Prowincję a także działać dla tej prowincji, myślę że nasza drużyna włoży wszelkich starań, aby zaprezentować prowincję z jak najlepszej strony.

Na zakończenie pragnę dodać, ze już 9 sierpnia 2009 roku o godzinie 20:30, MKS Faerie rozegra swój pierwszy mecz, co prawda, będzie to spotkanie towarzyskie, jednak pozwoli nam to sprawdzić nasz zespół przed sezonem.

Wszystkich naszych sympatyków zapraszamy:

MKS Faerie - DiStrzał Klub
Data: 9 sierpnia 2009
Godzina: 20:30
Miejsce: Stadion w Kanikogradzie
Rodzaj spotkania: Mecz towarzyski
Sędzia: Manuel Ficuz

Oraz kolejny sparing na wyjeździe:

Blondi Team - MKS Faerie
Data: 12 sierpnia 2009
Godzina: 20:30
Miejsce: Alexiopolis Stadium
Rodzaj spotkania: Mecz towarzyski
Sędzia: Warren Peace

Liczymy na przybycie sporej ilość kibiców Fan Clubu Faerie.
Dziękuję za uwagę.
Mariusz Lipiec


Film Dolii i Faerie wyróżniony [Marcin Sadki r. van Dovski]

Film Dolii i Faerie wyróżniony Dnia 17 lipca Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podsumował I etap programu „Film w każdej prowincji”. Komisja Realizacji Projektu postanowiła wyróżnić film Dolii i Faerie autorstwa nowego mieszkańca Kanikogradu Pana Mariusza Lipca „za wyjątkowo scholandzkie ujęcie swojej prowincji w przygotowanym filmie, które zachwyciło wszystkich członków Komisji”. Serdecznie gratuluję.


Dzień Otwarty w Dolii i Faerie [Marcin Sadki r. van Dovski]

Dnia 5 sierpnia w Ratuszu Miasta Kanikograd odbył się Dzień Otwarty Prowincji Dolii i Faerie. Zagościli na nim wyjątkowi goście tj. Jego Królewska Mość Piotr Abogard Scholandzki, Premier Królewskiego Rządu Scholandii Jaśnie Oświecony Książę Alev van Dovski jak także Pani Marszałek Parlamentu Agata vel Harpia. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja o prowincji Dolii i Ferie, jej przyszłości. Poruszone zostały również tematy administracji samorządowej, prefektów i mieszkańców. Kto nie był niech żałuje ;).