Życie
W numerze

Prowincja Dolii i Faerie:

Zdarzyło się w metrze…
Metro w Kanikogradzie istnieje już od 1947 roku, zna je każdy mieszkaniec miasta. Wszyscy wiedzą także, że metro bywa niejednokrotnie miejscem dość nietypowych przygód. Taką przygodę przeżył niemal każdy kanikogradczyk podróżujący regularnie tym środkiem transportu. Poprosiliśmy Monikę Izdebką, Gatta Tarriffa oraz Janusza Lisa o przedstawienie jakiejś nietuzinkowej historii, która spotkała ich w metrze.
[Paul Yolk]


Ale czy to nie za dużo roboty?
Czego brakuje Kanikogradowi? Oprócz nowych mieszkańców oczywiście!
[Gatt Tarriff]


Scholandia:


Felieton Moniki Izdebskiej
Jestem w Scholandii od wielu lat i od początku potrzeby mieszkańców są niezmienne. Aby żyć w Scholandii musimy jeść, gdzie mieszkać i oczywiście zarabiać na to pieniądze. Moje scholandzkie marzenia dotyczą zmiany jakości życia.
[Monika Izdebska]


Poparcie dla partii
Przedstawiamy wyniki poparcia dla partii, nieco spóźnione, bo w lutym.
[Paul Yolk]


Do pracy Rodacy!
Bardzo często, czy to na LD Scholandii, czy w rozmowach prywatnych ze Scholandczykami słyszy się stwierdzenia, że w naszym Państwie panuje bezrobocie, że nie umiemy zapewnić nowym mieszkańcom odpowiedniej ilości miejsc pracy, że Rząd nie robi nic, aby umożliwić nowym pracę. Opinie te bardzo mijają się z prawdą. Otóż jest wręcz odwrotnie, praca jest(!)...
[Paul Yolk]


Znowu wystartował!
Sport w Scholandii to jedna z tych dziedzin życia scholandczyków, która niestety bardzo kuleje. Gdyby nie Scholandzka Liga Piłki Nożnej i teraz na nowo utworzony Puchar Scholandii w skokach narciarskich, to można by pokusić się o stwierdzenie, że sportu w Scholandii nie ma wcale.
[Kamil Magnus]


Czy tak naprawdę tworzenie MIiPS było potrzebne? Jak ocenia Pan pracę, jaką wykonał MIiPS przez ponad miesiąc rządów?
Przedstawiamy opinie przedstawicieli partii na powyższe pytania.
[Paul Yolk]


Plus - Minus
W każdym wydaniu „Życia” będziemy wybierali osoby/osób lub instytucje, które w danym okresie czasu w jakiś sposób pozytywnie(plus +) i negatywnie(minus -) się wyróżniły. Plus będzie małą nagrodą, uznaniem, zaś minus będzie wyrażał naszą krytyczną postawę wobec działania konkretnej osób/grupy osób lub instytucji.
[Paul Yolk]


Wywiad:


W dzisiejszym numerze przedstawiamy państwu niezwykle ciekawy wywiad z Hrabina Dolfarii Moniką Izdebską
[Janusz Lis]


Dodatek specjalny – Z zagranicy:


Państwo Świetlików – nie tylko dla… owadów!
Gdzieś w oddali, gdzie nie sięga oko możnowładców, kartografów mapy polskich mikronacji, którzy na co dzień wielkimi cyrklami obliczają odległości na geograficznej płachcie. Gdzieś, gdzie przestrzeń wymieszała się już z czasem, a czas przestał być przestrzenią. Gdzieś, gdzie dociera każdy, kogo za rękę prowadzi ciekawość. Gdzieś, gdzie porzuca się dotychczasowe wyobrażenia dotyczące natury rzeczywistości i odkrywa... poczucie humoru :).
[Kaworu Nagisa]


Korespondencja zagraniczna
Artykuł pisany był pierwotnie jakiś czas temu do „Scholandpress”, a więc wydarzenia w nim przedstawione miały miejsce już jakiś czas temu, jednakże warto o nich przeczytać.
[Kaworu Nagisa]



Reklama:






design by Ligo & Paul